Julemarked med Allers og Epla!
Fjorårets julemarked var et kjempeflott arrangement, med massevis av Eplaselgere og besøkende. I år blir det enda større!
10. og 11. november arrangerer vi julemarked i samarbeid med Allers! I tillegg til markedsboder med Eplaselgere, blir det aktiviteter for barn, nisse på låven, kafé, juleverksted, hest og slede, lueaksjon med kirkens bymisjon, tante Sofie og røverene fra Kardekomme by, og masse annen moro og god stemning! Alt vil foregår på flotte Bogstad gård i Sørkedalen i Oslo. Det er en flott gammel herrehård, som allerede har lange tradisjoner med vellykkede julemarked.
Det vil bli en liten inngangskostnad på 50 kr for å komme inn på markedet. For den prisen får besøkende med seg alt av aktiviteter og moro og hele markedet. I tillegg til julemarked og masse koselige aktiviteter, blir det også foredrag på låven hele lørdagen. Hvis du også vil ha med deg foredragene, koster det 300 kr for abonnenter av Allers, og 350 kr for ikke-abonnenter. Snåsamannen deler sin livsvisdom, Mari Maurstad er underholdende konferansier, Ane Haugen Wexelsen gir strikkegalskap et ansikt og Trine Sandberg som er Norges mest leste matblogger kommer. Vi kommer tilbake med mer detaljert informasjon om programmet for de to dagene når det nærmer seg.
Markedet vil være åpent lørdag 10. og søndag 11. november - begge dagene fra 11-16.
Vil du selge på markedet?
Vi har 50 plasser til Eplaselgere på markedet. Hver plass er et halvt telt som er 3x3 kvm, og én plass vil koste 1000 kr for begge dagene. For det får dere hvert deres bord på ca 2 meter langs den ene langveggen i teltet, og kan gjøre som dere vil med resten av plassen. Vi stiller med telt, bord, strøm og lys - så selv om markedet blir ute, tror vi dere skal ha det fint og komfortabelt hele tiden. :)
Siste frist for påmelding er onsdag 10. oktober. Etter det kommer vi til å velge ut hvem som får plass, og kontakte alle som har meldt seg på. Vi legger vekt på at det skal bli et bugnende og innholdsrikt marked med variasjon og mangfold i bodene.
Vi gleder oss skikkelig til dette markedet! Det kommer til å bli to flotte og innholdsrike dager, og vi håper på å se mange av dere der! :)
Kommentarer (19)
Du må være logget inn for å kommentere. Logg inn.

Hahah, moro! Snåsamannen kan man jo ikke gå glipp av :-) Håper jeg får bli med!
Av Mirjam Hodnefjell, den 28. september 2012 17:08.
Hadde garantert blitt med om det hadde vært på min kant av landet :)
Høres ut som en flott arrangement!
Av Anne Lise Hestness, den 28. september 2012 19:40.
Jeg har sendt inn påmelding, håper jeg får være med! :)
Av Josephine Ryan, den 28. september 2012 23:41.
Håper inderlig jeg får være med, måtte dessverre melde avbud i fjor:-)
Det er så koselig ved Bogstadvannet, min barndoms paradis:-)
Av Kari Mette Kjos Tenmann, den 29. september 2012 08:38.
Jeg har sendt inn påmeldingsskjema- håper jeg får plass! Var så koselig i fjor! Jobber med masse nye produkter nå, så gjett om jeg koser meg :o)
Av Elin Osa Søreng, den 29. september 2012 11:44.
Dette blir gøy! påmelding innsendt, så da er det vel bare å vente og se om man får bli med!:)
Av Kristin Toft, den 30. september 2012 00:42.
Spennende - gleder meg også.
Av Anne Kristine Lind, den 1. oktober 2012 09:06.
Det er laget en reportasje om meg og smykkene og såklart om epla-butikken, i Allers, som kommer ut i oktober, så dette blir spennende.)<3 Ha ett fint marked:)
Av Ann Helen Nyhus, den 1. oktober 2012 13:17.
ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅåå :-( jeg bor for langt unna.Helt i Nord Norge :-(
Av Anne-Grete Nordal, den 2. oktober 2012 11:21.
Har lyst å vare med, men jeg bor i Nord Norge:(
Av ARUNKHWAN DUANGCHANG, den 3. oktober 2012 11:57.
Har meldt meg på, og krysser fingrene for at jeg får en plass! :)
Av Therese Sørheim Stokkan, den 4. oktober 2012 21:39.
Er det ingen som spør om oppvarming,... jeg er redd for at det blir for kaldt, åssen skal dere som vil være med løse det?
Av Synøve Crompton, den 4. oktober 2012 21:55.
Varmedress, hansker og varm lue, ullundertøy, en kanne tevann og en hoppogsprett dans innimellom :o) For ikke å snakk om at vi kommer til å glemme kulden på grunn av all liv og røre som kommer til å være der, i form av masse mennesker, gode kunder og sprell fra alle rundt seg :o)
Kommer til å bli en knall dag, kaldt eller ikke. PS: Ha også med ett varmt pledd du kan pakke deg inn i tilfelle du ikke har kledd deg varmt nok :o)
Av Marianne Vik, den 4. oktober 2012 22:18.
;o) hadde dette vært FB så "thumbs up"
Av Synøve Crompton, den 5. oktober 2012 12:55.
Hehe, ja man skulle hatt en "liker her" :o)
Av Marianne Vik, den 5. oktober 2012 22:02.
Dette hørtes virkelig kjempe moro ut.Så kjekt at noen steller i stand noe slikt som dette.
Vi som bor langt unna får kose oss med våre lokale markeder.
Av Anny Marlen Brevik, den 6. oktober 2012 21:21.
Hadde det vært innendørs så hadde jeg garantert blitt med,trur nemlig det blir for kaldt å stå ute :(
Av Susann Natalie Andresen, den 7. oktober 2012 19:09.
Hadde vært med om det var litt nærmere :o)
Av Ann Cathrine Johansen, den 10. oktober 2012 11:23.
Jeg håper også veeeldig at jeg får en plass! Syr og syr barnekjoler hver eneste dag!
Av Marthe Flebu Jørundland, den 11. oktober 2012 17:59.